Case din Lemn. La cheie. In toată România.
Căsuță de grădină din lemn la cheie, NATURA, modulară, 12mp, o camera, 4x3m, perete unic 34mm
Cabana din lemn de pin nordic NATURA oferă un spațiu versatil de 12mp ce poate fi utilizat pentru diverse activitați in gradină sau relaxare.
SELECTEAZĂ O VARIANTĂ DE PERETE DISPONIBILĂ:

5.576 €TVA inclus | MONTAJ GRATUIT*
PRETUL INCLUDE: Kitul din lemn (pereti, grinzi, tavane), Usi si ferestre din lemn cu sticla dubla, Feronerie metalica, Tratament lemn, Proiect arhitectural, Izolatie vata bazaltica la modelele cu perete dublu, Montaj gratuit, Garantie pana la 10 Ani in functie de model, Revizii anuale pe perioada garantiei, TVA.
DOTARI OPTIONALE (neincluse in pret): Izolatii suplimentare pana la 200 mm grosime, Ferestre termoizolante PVC+termopan, Instalatii electrice/sanitare, Pardoseli, Tabla acoperis, Vopsea exterior/interior, Obloane, Module atasabile de terase, magazii, toaleta.
EXCLUSIV IN SARCINA BENEFICIARULUI: Fundatie/placa, Avize/autorizatii de constructie.
ESALONARE PLATI: 30% la semnare contract, 30% la finalizare fabricare, 40% la montaj.
Specificații produs
Descriere detaliată
Dotări Incluse
| Lemn utilizat | Pin Nordic cu creștere lentă |
|---|---|
| Pereți / configurație | Neizolată. Lemn masiv de 34mm |
| Ferestre Lemn cu sticla dubla | 2* 138cm x 105cm |
| Uși Lemn cu sticla dubla | 1* 161cm x 192cm |
| Camere / număr | 1, 2 |
| Protecție lemn / Tratament lemn | fungicid si insecticid |
| Garanție Antiputrezire | 5 ANI |
| Acoperiş / configurație | panouri lemn pin nordic 20 mm nut si feder |
| Acoperiș / grinzi | Grinzi 130mm x 60mm lemn masiv pin nordic |
| Pardoseală / grinzi | Grinzi 50x70mm sub padoseală tratate antiumezeală prin Impregnare sub presiune in Autoclavă |
| Feronerie montaj kit | Inclus in kit |
| Manual de asamblare | Inclus in kit |
| Proiect construcție | Inclus in kit |
| Izolație | NEIZOLATĂ |
Dotări Opționale (incluse la cerere)
| Pardoseală / configurație (opțional) | panouri 20 mm nut si feder lemn pin nordic |
|---|---|
| Protecție lemn / Vopsea lemn (opțional) | Vopsea ICA / Italia Alb, Gri, Maro, Natur |
| Acoperiș / invelitoare | Tabla sau Șindrilă bituminoasă |
Dimensiuni
| Dimensiuni / exterior: Lățime x Adâncime (cm) | 4 x 3 |
|---|---|
| Dimensiuni / inălțime la coamă (cm) | 243 |
| Streașină / lățime (cm) | 70 |
| Streașină / inălțime (cm) | 202 |
| Pardoseala / suprafață (mp) | 12 |
| Placa Beton (fundație) / suprafață minimă (mp) | 12 |
| Acoperiş / Suprafață (mp) | 19 |
| Acoperiș / înclinație | 12,2° |
| Volum | 23mc |
| Lățime (front) m | 4 |
| Lungime (adâncime) m | 3 |
Alte specificații
| Model | NATURA |
|---|---|
| Tip produs/dotări | Casa Pin Nordic |
| Brand | Woodly Pin Nordic |
Cabană din lemn NATURA: Un spațiu intim și relaxant
Cabana din lemn NATURA oferă o atmosferă primitoare și un spațiu perfect pentru a te bucura de liniște și natură. Concepută pentru a fi un loc de refugiu în grădină sau într-o zonă montană, această cabană este potrivită pentru relaxare, citit, sau alte activități liniștite. Pereții de 34 mm asigură un confort sporit, oferind protecție împotriva condițiilor meteo.
Materiale durabile și ecologice pentru o construcție stabilă
Realizată din lemn de pin nordic de 34 mm, cabana NATURA este construită să reziste în timp și să asigure stabilitate. Lemnul de pin nordic este renumit pentru calitățile sale naturale de izolare și durabilitate, iar finisajul său natural completează aspectul rustic și tradițional al unei cabane de lemn.
Cabană NATURA: O alegere prietenoasă cu mediul
Construirea acestei cabane din lemn reprezintă un angajament față de mediul înconjurător, materialele fiind 100% ecologice. Lemnul de pin nordic provine din surse sustenabile, iar cabana este realizată pentru a avea un impact minim asupra mediului.
Funcționalitate și multiple opțiuni de utilizare
Cu un spațiu bine organizat, cabana NATURA este versatilă, potrivită pentru o varietate de utilizări. Poate fi folosită ca spațiu de relaxare, atelier, birou, sau chiar un mic refugiu de weekend. Designul simplu permite transformarea acestui spațiu în funcție de nevoi.
Montaj rapid și simplu pentru utilizatori de toate nivelurile
Cabana NATURA vine sub formă de kit DIY, cu instrucțiuni detaliate, fiind ușor de asamblat de către orice utilizator, fără a necesita experiență anterioară. Montajul simplu și rapid permite utilizarea cabanei într-un timp scurt de la achiziție, pentru a te putea bucura cât mai repede de noul tău spațiu de relaxare.
Imaginile si videoclipurile au doar scop ilustrativ si pot contine diferente fata de produsul din fabrica. Produsul nu vine vopsit din fabrica.
5.00/5Fotografii și recenzii clienți
- Cabana din Lemn de pin nordic, 12mp, NATURA. Montaj realizat de echipa Woodly în Criva.

Căsuță de grădină din lemn la cheie, NATURA, modulară, 12mp, o camera, 4x3m, perete unic 44mm. Montaj realizat de echia woodly
o casuta de gradina Natura.. in mijlocul naturii



Căsuță de grădină din lemn montată în Botosani



Montată complet, de 2 oameni de la Woodly într-o zi în Dambovița
Numai clienții autentificați, care au cumpărat acest produs, pot să scrie o recenzie.



















