Case din Lemn. La cheie. In toată România.
Casă din lemn la cheie, AURA, modulară, izolată, 100mp + 35 terasă, living, 3 dormitoare, baie, mansardată, perete dublu de 44mm + Izolație + 44mm, 12x6m
Casă din lemn izolată AURA perfectă atât ca locuință permanentă, cât și ca refugiu de vacanță, dotată cu balcon și terasă acoperită pentru momente de relaxare în mijlocul naturii.
VARIANTĂ DE PERETE DISPONIBILĂ:

39.785 €TVA inclus | MONTAJ GRATUIT*
PRETUL INCLUDE: Kitul din lemn (pereti, grinzi, tavane), Usi si ferestre din lemn cu sticla dubla, Feronerie metalica, Tratament lemn, Proiect arhitectural, Izolatie vata bazaltica la modelele cu perete dublu, Montaj gratuit, Garantie pana la 10 Ani in functie de model, Revizii anuale pe perioada garantiei, TVA.
DOTARI OPTIONALE (neincluse in pret): Izolatii suplimentare pana la 200 mm grosime, Ferestre termoizolante PVC+termopan, Instalatii electrice/sanitare, Pardoseli, Tabla acoperis, Vopsea exterior/interior, Obloane, Module atasabile de terase, magazii, toaleta.
EXCLUSIV IN SARCINA BENEFICIARULUI: Fundatie/placa, Avize/autorizatii de constructie.
ESALONARE PLATI: 30% la semnare contract, 30% la finalizare fabricare, 40% la montaj.
Specificații produs
Descriere detaliată
Dotări Incluse
| Lemn utilizat | Pin Nordic cu creștere lentă |
|---|---|
| Pereți / configurație | Izolată. Perete dublu din Lemn masiv de 44mm + Izolație + 44mm |
| Ferestre Lemn cu sticla dubla | 2* 70cm x 105cm; 4* 138cm x 105cm; 1* 70cm x 192cm (Ușă balcon); 2* 130cm x 192cm (Ușă balcon); 1* 161cm x 192cm (Ușă balcon); |
| Uși Lemn cu sticla dubla | 1 * 85cm x 192cm (Intrare); 2 * 70 x 192 cm (Interna); 2 * 85 x 192 cm (internă) |
| Camere / număr | 4, 5, 6 |
| Protecție lemn / Tratament lemn | fungicid si insecticid |
| Garanție Antiputrezire | 10 ANI |
| Acoperiş / configurație | panouri lemn pin nordic 20 mm nut si feder |
| Acoperiș / grinzi | Grinzi 130mm x 60mm lemn masiv pin nordic |
| Pardoseală / grinzi | Grinzi 50x70mm sub padoseală tratate antiumezeală prin Impregnare sub presiune in Autoclavă |
| Feronerie montaj kit | Inclus in kit |
| Manual de asamblare | Inclus in kit |
| Proiect construcție | Inclus in kit |
| Facilități | Baie, Balcon, Terasa, Veranda/Pridvor |
| Izolație | IZOLATĂ TERMIC |
Dotări Opționale (incluse la cerere)
| Pardoseală / configurație (opțional) | panouri 20 mm nut si feder lemn pin nordic |
|---|---|
| Protecție lemn / Vopsea lemn (opțional) | Vopsea ICA / Italia Alb, Gri, Maro, Natur |
| Acoperiș / invelitoare | Tabla sau Șindrilă bituminoasă |
Dimensiuni
| Dimensiuni / exterior: Lățime x Adâncime (cm) | 12 x 6 |
|---|---|
| Dimensiuni / inălțime la coamă (cm) | 520 |
| Streașină / lățime (cm) | 40 |
| Streașină / inălțime (cm) | 277 |
| Pardoseala / suprafață (mp) | 144 |
| Placa Beton (fundație) / suprafață minimă (mp) | 72 |
| Acoperiş / Suprafață (mp) | 110 |
| Acoperiș / înclinație | 40,5° |
| Lățime (front) m | 12 |
| Lungime (adâncime) m | 6 |
Alte specificații
| Model | AURA |
|---|---|
| Tip produs/dotări | Casa Pin Nordic |
| Brand | Woodly Pin Nordic |
Casă din lemn izolată AURA – Confort, spațiu și natură la tine acasă
Achiziționează casa din lemn AURA și creează-ți propriul refugiu confortabil, eficient energetic și aproape de natură! Acest model este perfect pentru cei care își doresc un cămin spațios, bine compartimentat și cu un design armonios. Fie că o folosești ca locuință permanentă, casă de vacanță sau refugiu de weekend, AURA îți oferă echilibrul ideal între funcționalitate și estetică.
Design spațios și funcționalitate optimă
Casa AURA îți pune la dispoziție două dormitoare generoase la etaj, perfecte pentru odihnă și intimitate. Balconul elegant îți oferă un loc relaxant unde poți savura cafeaua dimineața și admira peisajul. La parter, livingul spațios este ideal pentru momentele petrecute alături de familie și prieteni, iar camera suplimentară poate fi transformată în birou. Casa poate avea spațiu de hobby sau cameră de oaspeți, adaptându-se nevoilor tale.
Veranda acoperită adaugă un plus de confort, oferindu-ți un spațiu unde te poți bucura de aer curat în orice anotimp. Poți amenaja o zonă de relaxare sau un loc de luat masa în aer liber, creând astfel un mediu prietenos și primitor.
Casă din lemn izolată – Durabilă și eficientă energetic
Construită din Pin Nordic de înaltă calitate, casa AURA oferă izolație excelentă, asigurând confort termic pe tot parcursul anului. Materialele naturale și sustenabile fac din această casă din lemn o alegere eco-friendly, sănătoasă și eficientă energetic. Alegerea unei case din lemn masiv nu doar că îți oferă un spațiu primitor și călduros, dar contribuie și la un stil de viață sustenabil.
Casă din lemn izolată AURA – O investiție inteligentă pentru un stil de viață liniștit
Dacă visezi la un loc unde să te relaxezi, să lucrezi de acasă sau să petreci timp de calitate alături de cei dragi, casa AURA este soluția ideală. Cu un design clasic și finisaje de calitate, această casa se potrivește în orice peisaj. Casa din lemn izolata AURA este ideala fie că este vorba despre o zonă montană, rurală sau de vacanță. Achiziționează acum casa din lemn AURA și transformă-ți visul în realitate!
Imaginile si videoclipurile au doar scop ilustrativ si pot contine diferente fata de produsul din fabrica. Produsul nu vine vopsit din fabrica.
5.00/5Fotografii și recenzii clienți
- Montaj realizat de echipa Woodly în Cluj, casă de vacanță din lemn, living, 3 dormitoare și baie.











Casa din lemn cu mansarda si terasa acoperita Aura
Casa din lemn Aura



Casa izolata din lemn

Numai clienții autentificați, care au cumpărat acest produs, pot să scrie o recenzie.























