Case din Lemn. La cheie. In toată România.
Casă din lemn la cheie, BELLA 1, modulară, izolată, 42mp, living, 2 dormitoare, baie, perete dublu 44mm + izolație + 20mm, 12x5m
Casă din lemn izolată BELLA 1, cu 42 mp, living, 2 dormitoare și baie, este alegerea ideală pentru familii care caută confort, funcționalitate și un design modern într-o locuință compactă, eficient compartimentată și ușor de întreținut.
VARIANTĂ DE PERETE DISPONIBILĂ:

21.956 €TVA inclus | MONTAJ GRATUIT*
PRETUL INCLUDE: Kitul din lemn (pereti, grinzi, tavane), Usi si ferestre din lemn cu sticla dubla, Feronerie metalica, Tratament lemn, Proiect arhitectural, Izolatie vata bazaltica la modelele cu perete dublu, Montaj gratuit, Garantie pana la 10 Ani in functie de model, Revizii anuale pe perioada garantiei, TVA.
DOTARI OPTIONALE (neincluse in pret): Izolatii suplimentare pana la 200 mm grosime, Ferestre termoizolante PVC+termopan, Instalatii electrice/sanitare, Pardoseli, Tabla acoperis, Vopsea exterior/interior, Obloane, Module atasabile de terase, magazii, toaleta.
EXCLUSIV IN SARCINA BENEFICIARULUI: Fundatie/placa, Avize/autorizatii de constructie.
ESALONARE PLATI: 30% la semnare contract, 30% la finalizare fabricare, 40% la montaj.
Specificații produs
Descriere detaliată
Dotări Incluse
| Lemn utilizat | Pin Nordic cu creștere lentă |
|---|---|
| Pereți / configurație | Izolată. Perete dublu din Lemn masiv de 44mm + Izolație + 20mm |
| Ferestre Lemn cu sticla dubla | 1* 500 x 500 mm (Fereastră); 1* 390 x 900 mm (Fereastră); 1* 1920 x 500 mm (Vitrină); 4* 850 x 1920 mm (Vitrine); 3* 1610 x 1920 mm (Ușă balcon); |
| Uși Lemn cu sticla dubla | 1* 850 x 1920 mm (Ușă de intrare); 3* 850 x 1920 mm |
| Camere / număr | 3, 4 |
| Protecție lemn / Tratament lemn | fungicid si insecticid |
| Garanție Antiputrezire | 10 ANI |
| Acoperiş / configurație | panouri lemn pin nordic 20 mm nut si feder |
| Acoperiș / grinzi | Grinzi 130mm x 60mm lemn masiv pin nordic |
| Pardoseală / grinzi | Grinzi 50x70mm sub padoseală tratate antiumezeală prin Impregnare sub presiune in Autoclavă |
| Feronerie montaj kit | Inclus in kit |
| Manual de asamblare | Inclus in kit |
| Proiect construcție | Inclus in kit |
| Facilități | Baie |
| Izolație | IZOLATĂ TERMIC |
Dotări Opționale (incluse la cerere)
| Pardoseală / configurație (opțional) | panouri 20 mm nut si feder lemn pin nordic |
|---|---|
| Protecție lemn / Vopsea lemn (opțional) | Vopsea ICA / Italia Alb, Gri, Maro, Natur |
| Acoperiș / invelitoare | Tabla sau Șindrilă bituminoasă |
Dimensiuni
| Dimensiuni / exterior: Lățime x Adâncime (cm) | 12 x 5 |
|---|---|
| Dimensiuni / inălțime la coamă (cm) | 256 |
| Streașină / lățime (cm) | 0 |
| Streașină / inălțime (cm) | 229 |
| Pardoseala / suprafață (mp) | 42 |
| Placa Beton (fundație) / suprafață minimă (mp) | 45 |
| Acoperiş / Suprafață (mp) | 52 |
| Acoperiș / înclinație | 2° |
| Lățime (front) m | 12 |
| Lungime (adâncime) m | 5 |
Alte specificații
| Model | BELLA 1 |
|---|---|
| Tip produs/dotări | Casa Pin Nordic |
| Brand | Woodly Pin Nordic |
Casă din lemn izolată BELLA 1 – Tot ce ai nevoie sub un singur acoperiș
Casă din lemn izolată BELLA 1 este o locuință bine proporționată, cu un aspect alungit și echilibrat. Această formă facilitează accesul rapid între camere și asigură o circulație ușoară în interior. Este ideală pentru o familie tânără, un cuplu sau chiar ca locuință de vacanță funcțională. Zonă comună luminoasă, dormitoare bine poziționate și baie confortabilă sunt atent integrate într-o locuință practică. Întregul spațiu este compact, dar eficient exploatat, pentru un trai confortabil zi de zi.
O terasă pentru relaxare în aer liber
Modelul permite adăugarea unei terase acoperite de 21 m², ideală pentru a fi transformată în spațiu de lounge, zonă de lectură sau loc de luat masa în aer liber. Această extensie aduce un plus de valoare estetică fațadei și extinde stilul de viață al casei între interior și natură.
Compactă și ușor de mobilat
Designul impecabil al modelului BELLA 1 este gândit pentru a oferi un spațiu prietenos, ușor de mobilat și de întretinut. Fiecare colț este folosit eficient, iar spațiul se simte mai mare datorită ferestrelor mari și luminozității naturale.
Stil de viață echilibrat, aproape de natură
Dacă visezi la o locuință simplă, frumoasă și funcțională, BELLA 1 este exact ce ai nevoie. Ideală pentru viața zilnică, dar și ca spațiu de recreere, această casă reunește toate elementele esențiale pentru o experiență completă de trai natural, eficient și relaxat.
Casă din lemn izolată BELLA 1
Casă din lemn izolată BELLA 1 este ușor de montat și întreținut, fiind perfectă pentru cei care doresc o locuință practică și accesibilă. Cu izolație performantă și materiale durabile din pin nordic, casa asigură confort termic pe tot parcursul anului. Alege modelul BELLA 1 dacă îți dorești o casă din lemn eficient compartimentată, ideală pentru trai modern și conectare cu natura.
Este alegerea perfectă pentru familii care vor să se bucure de un spațiu sigur, economic și plin de farmec, într-un cadru natural.
Imaginile si videoclipurile au doar scop ilustrativ si pot contine diferente fata de produsul din fabrica. Produsul nu vine vopsit din fabrica.
Numai clienții autentificați, care au cumpărat acest produs, pot să scrie o recenzie.


















Recenzii
Nu există recenzii până acum.