Case din Lemn. La cheie. In toată România.
Căsuță de grădină din lemn la cheie, LARISSA, modulară, 14mp, 1 camera, terasa acoperita, 5x3m, perete unic de 28mm
Cu pergolă spațioasă de 7 mp, protejata de soare sau ploaie, și cameră interioară de 6 mp este perfectă pentru un colț de relaxare și depozitare in gradina ta.
VARIANTĂ DE PERETE DISPONIBILĂ:

4.610 €TVA inclus | MONTAJ GRATUIT*
PRETUL INCLUDE: Kitul din lemn (pereti, grinzi, tavane), Usi si ferestre din lemn cu sticla dubla, Feronerie metalica, Tratament lemn, Proiect arhitectural, Izolatie vata bazaltica la modelele cu perete dublu, Montaj gratuit, Garantie pana la 10 Ani in functie de model, Revizii anuale pe perioada garantiei, TVA.
DOTARI OPTIONALE (neincluse in pret): Izolatii suplimentare pana la 200 mm grosime, Ferestre termoizolante PVC+termopan, Instalatii electrice/sanitare, Pardoseli, Tabla acoperis, Vopsea exterior/interior, Obloane, Module atasabile de terase, magazii, toaleta.
EXCLUSIV IN SARCINA BENEFICIARULUI: Fundatie/placa, Avize/autorizatii de constructie.
ESALONARE PLATI: 30% la semnare contract, 30% la finalizare fabricare, 40% la montaj.
Specificații produs
Descriere detaliată
Dotări Incluse
| Lemn utilizat | Pin Nordic cu creștere lentă |
|---|---|
| Pereți / configurație | Neizolată. Lemn masiv de 28mm |
| Camere / număr | 1, 2 |
| Protecție lemn / Tratament lemn | fungicid si insecticid |
| Garanție Antiputrezire | 5 ANI |
| Acoperiş / configurație | panouri lemn pin nordic 20 mm nut si feder |
| Acoperiș / grinzi | Grinzi 130mm x 60mm lemn masiv pin nordic |
| Pardoseală / grinzi | Grinzi 50x70mm sub padoseală tratate antiumezeală prin Impregnare sub presiune in Autoclavă |
| Feronerie montaj kit | Inclus in kit |
| Manual de asamblare | Inclus in kit |
| Proiect construcție | Inclus in kit |
| Facilități | Terasa, Veranda/Pridvor |
| Izolație | NEIZOLATĂ |
Dotări Opționale (incluse la cerere)
| Pardoseală / configurație (opțional) | panouri 20 mm nut si feder lemn pin nordic |
|---|---|
| Protecție lemn / Vopsea lemn (opțional) | Vopsea ICA / Italia Alb, Gri, Maro, Natur |
| Acoperiș / invelitoare | Tabla sau Șindrilă bituminoasă |
Dimensiuni
| Dimensiuni / exterior: Lățime x Adâncime (cm) | 5 x 3 |
|---|---|
| Dimensiuni / inălțime la coamă (cm) | 209 |
| Streașină / lățime (cm) | 20 |
| Streașină / inălțime (cm) | 198 |
| Pardoseala / suprafață (mp) | 6 |
| Placa Beton (fundație) / suprafață minimă (mp) | 15 |
| Acoperiş / Suprafață (mp) | 16 |
| Lățime (front) m | 5 |
| Lungime (adâncime) m | 3 |
Alte specificații
| Model | LARISA |
|---|---|
| Tip produs/dotări | Casa Pin Nordic |
| Brand | Woodly Pin Nordic |
| Uși lemn cu geam simplu | 1* 144 cm x 187 cm |
| Ferestre lemn cu geam simplu | 1* 75 cm x 41 cm |
LARISSA: Căsuță de grădină cu pergolă generoasă și spațiu multifuncțional
*Notă: ușile și ferestrele sunt cu geam simplu
Căsuța de grădină cu pergolă LARISSA oferă un spațiu perfect pentru relaxare și organizare, creând un refugiu plăcut în grădina ta. Cu dimensiunile de 5.2 x 2.7 m, LARISSA combină o pergolă de 7 mp, ideală pentru relaxare în aer liber, și o cameră de 6 mp, destinată depozitării sau amenajării unui mic spațiu de lucru sau relaxare. Pergola deschisă permite o bună circulație a aerului și este un loc excelent pentru activități relaxante la umbra parțială oferită de această structură.
Materiale de calitate pentru o căsuță durabilă
Construită din lemn de pin nordic de 28 mm, căsuța LARISSA asigură o structură rezistentă și un aspect natural, perfect pentru o căsuță de grădină cu pergolă. Lemnul de pin masiv este durabil și oferă o izolație naturală, fiind gata de finisare pentru a se potrivi cu stilul tău preferat.
Design simplu și versatil pentru orice grădină
LARISSA este concepută pentru a se integra armonios în orice grădină, fiind un model compact și funcțional. Pergola spațioasă adaugă o notă estetică și oferă un spațiu excelent pentru relaxare în aer liber, iar camera interioară de 6 mp îți permite să depozitezi unelte sau să o folosești ca spațiu de lucru sau de hobby.
Un spațiu multifuncțional pentru activități variate
Căsuța LARISSA este o alegere excelentă pentru organizarea grădinii tale. Pergola deschisă poate fi folosită ca loc de relaxare sau spațiu pentru plante, iar camera interioară este potrivită pentru depozitare, loc de lectură sau atelier. Această căsuță de grădină cu pergolă este ideală pentru utilizări variate și pentru a-ți organiza eficient spațiul exterior.
Montaj ușor și personalizare flexibilă
LARISSA vine sub formă de kit DIY, cu instrucțiuni detaliate, pentru o instalare simplă și rapidă. Lemnul poate fi tratat cu grund, vopsea sau lac, astfel încât să personalizezi aspectul căsuței și să o protejezi de condițiile de mediu.
Imaginile si videoclipurile au doar scop ilustrativ si pot contine diferente fata de produsul din fabrica. Produsul nu vine vopsit din fabrica.
5.00/5Fotografii și recenzii clienți
- Căsuță de grădină din lemn la cheie, LARISSA, modulară, 14mp, 1 camera, terasa acoperita, 5x3m, perete unic de 28mm. Montaj/vopsit realizat de echipa ...MoreCăsuță de grădină din lemn la cheie, LARISSA, modulară, 14mp, 1 camera, terasa acoperita, 5x3m, perete unic de 28mm. Montaj/vopsit realizat de echipa Woodly in Bucuresti.

Căsuță de grădină din lemn, LARISSA, modulară, 14mp, 1 camera, terasa acoperita, 5x3m, perete unic de 28mm. Montaj realizat de echipa Woodly în Dolj
Casuta de gradina din lemn 14mp cu terasa si o camera potrivita pentru o masa in aer liber indiferent de vreme. Montaj realizat de Woodly in Prahova.
Căsuțe de gradina ELLA si LARISA, montate de echipa Woodly în Dambovița
Numai clienții autentificați, care au cumpărat acest produs, pot să scrie o recenzie.














