Case din Lemn. La cheie. In toată România.
Căsuță de grădină din lemn la cheie, DREUX, modulară, 36mp, acoperis in doua ape, perete unic de 44mm, 6x6m
Căsuță de grădină din lemn36 mp cu acoperiș în două ape, pereți din lemn masiv de 44 mm și izolare termică excelentă – un spațiu perfect pentru relaxare și activități recreative.
VARIANTĂ DE PERETE DISPONIBILĂ:

10.154 €TVA inclus | MONTAJ GRATUIT*
PRETUL INCLUDE: Kitul din lemn (pereti, grinzi, tavane), Usi si ferestre din lemn cu sticla dubla, Feronerie metalica, Tratament lemn, Proiect arhitectural, Izolatie vata bazaltica la modelele cu perete dublu, Montaj gratuit, Garantie pana la 10 Ani in functie de model, Revizii anuale pe perioada garantiei, TVA.
DOTARI OPTIONALE (neincluse in pret): Izolatii suplimentare pana la 200 mm grosime, Ferestre termoizolante PVC+termopan, Instalatii electrice/sanitare, Pardoseli, Tabla acoperis, Vopsea exterior/interior, Obloane, Module atasabile de terase, magazii, toaleta.
EXCLUSIV IN SARCINA BENEFICIARULUI: Fundatie/placa, Avize/autorizatii de constructie.
ESALONARE PLATI: 30% la semnare contract, 30% la finalizare fabricare, 40% la montaj.
Specificații produs
Descriere detaliată
Dotări Incluse
| Lemn utilizat | Pin Nordic cu creștere lentă |
|---|---|
| Pereți / configurație | Neizolată. Lemn masiv de 44mm |
| Ferestre Lemn cu sticla dubla | 2* 138 cm x 105 cm |
| Uși Lemn cu sticla dubla | 1* 85 cm x 192 cm |
| Camere / număr | 1, 2 |
| Protecție lemn / Tratament lemn | fungicid si insecticid |
| Garanție Antiputrezire | 10 ANI |
| Acoperiş / configurație | panouri lemn pin nordic 20 mm nut si feder |
| Acoperiș / grinzi | Grinzi 130mm x 60mm lemn masiv pin nordic |
| Pardoseală / grinzi | Grinzi 50x70mm sub padoseală tratate antiumezeală prin Impregnare sub presiune in Autoclavă |
| Feronerie montaj kit | Inclus in kit |
| Manual de asamblare | Inclus in kit |
| Proiect construcție | Inclus in kit |
| Izolație | NEIZOLATĂ |
Dotări Opționale (incluse la cerere)
| Pardoseală / configurație (opțional) | panouri 20 mm nut si feder lemn pin nordic |
|---|---|
| Protecție lemn / Vopsea lemn (opțional) | Vopsea ICA / Italia Alb, Gri, Maro, Natur |
| Acoperiș / invelitoare | Tabla sau Șindrilă bituminoasă |
Dimensiuni
| Dimensiuni / exterior: Lățime x Adâncime (cm) | 6 x 6 |
|---|---|
| Dimensiuni / inălțime la coamă (cm) | 283 |
| Streașină / lățime (cm) | 20, 70 |
| Streașină / inălțime (cm) | 216 |
| Pardoseala / suprafață (mp) | 36 |
| Placa Beton (fundație) / suprafață minimă (mp) | 38 |
| Acoperiş / Suprafață (mp) | 43 |
| Acoperiș / înclinație | 13,3° |
| Lățime (front) m | 6 |
| Lungime (adâncime) m | 6 |
Alte specificații
| Model | DREUX |
|---|---|
| Tip produs/dotări | Casa Pin Nordic |
| Brand | Woodly Pin Nordic |
Căsuță de grădină din lemn DREUX – Oază de liniște și confort în grădina ta
Căsuță de grădină din lemn DREUX este alegerea perfectă pentru a-ți crea un spațiu dedicat relaxării și activităților preferate. Te vei bucura de timpul liber într-un loc confortabil și funcțional, ideal pentru momentele de răsfăț. Interiorul său spațios și plin de lumină naturală îți permite să amenajezi căsuța exact așa cum îți dorești. Casuta din lemn poate fi folosita ca birou privat, unde să lucrezi în liniște. Atelier creativ, unde să îți desfășori hobby-urile, fie ca studio de relaxare, unde să te deconectezi de la rutina zilnică.
Construită din pin nordic de 44 mm, această căsuță beneficiază de o rezistență ridicată în timp, oferindu-ți siguranța unei investiții durabile. Ferestrele și ușile cu geam dublu asigură izolare termică și fonică superioară, menținând un climat interior optim în orice sezon. Chiar și în zilele călduroase de vară sau în serile mai răcoroase de toamnă, vei avea parte de un confort sporit în interiorul căsuței.
Unul dintre elementele definitorii ale modelului DREUX este consola extinsă a acoperișului. Aceasta creează o zonă de umbră perfectă pentru a te bucura de aerul liber chiar și în cele mai însorite zile. De asemenea, îți oferă protecție împotriva ploii, astfel încât să te poți bucura de aer liber indiferent de condițiile meteo.
O căsuță de grădină eco-friendly, ușor de asamblat
În plus față de designul său modern și funcționalitatea variată, căsuța de grădină din lemn DREUX este o soluție ecologică. Realizată din materiale naturale sustenabile, această construcție contribuie la protejarea mediului, integrându-se armonios în orice peisaj de grădină.
De asemenea, montajul este rapid și simplu, fiind livrată sub formă de kit DIY cu toate elementele pre-tăiate și pregătite pentru asamblare. Cu ajutorul instrucțiunilor detaliate, o poți construi chiar și fără experiență anterioară în montaj.
Cu căsuța din lemn din lemn DREUX, îți transformi grădina într-un spațiu multifuncțional și elegant. In casuta din lemn te poți bucura de momente de liniște și inspirație, fie singur, fie alături de cei dragi!
Imaginile si videoclipurile au doar scop ilustrativ si pot contine diferente fata de produsul din fabrica. Produsul nu vine vopsit din fabrica.
4.75/5Fotografii și recenzii clienți
- Căsuță de grădină din lemn 12 mp, izolată, vopsită și montată de Woodly în Ilfov







Casuță de grădină din lemn tradițională


Casuță de grădină din lemn cu acoperiș în două ape

Casuță din lemn DREUX
Numai clienții autentificați, care au cumpărat acest produs, pot să scrie o recenzie.



















