Case din Lemn. La cheie. In toată România.
Căsuță de grădină din lemn la cheie, PREMIUM, modulară, izolată, 28mp, o camera, 7x4m, perete dublu de 34mm + izolație + 20mm, Pin Nordic
Transformă-ți grădina într-un spațiu modern și funcțional cu această căsuța de grădină din lemn izolată luminoasă și spațioasă ! Cu design deschis și ferestre mari , este alegerea perfectă pentru un birou elegant, atelier creativ sau studio inspirațional
VARIANTĂ DE PERETE DISPONIBILĂ:

12.264 €TVA inclus | MONTAJ GRATUIT*
PRETUL INCLUDE: Kitul din lemn (pereti, grinzi, tavane), Usi si ferestre din lemn cu sticla dubla, Feronerie metalica, Tratament lemn, Proiect arhitectural, Izolatie vata bazaltica la modelele cu perete dublu, Montaj gratuit, Garantie pana la 10 Ani in functie de model, Revizii anuale pe perioada garantiei, TVA.
DOTARI OPTIONALE (neincluse in pret): Izolatii suplimentare pana la 200 mm grosime, Ferestre termoizolante PVC+termopan, Instalatii electrice/sanitare, Pardoseli, Tabla acoperis, Vopsea exterior/interior, Obloane, Module atasabile de terase, magazii, toaleta.
EXCLUSIV IN SARCINA BENEFICIARULUI: Fundatie/placa, Avize/autorizatii de constructie.
ESALONARE PLATI: 30% la semnare contract, 30% la finalizare fabricare, 40% la montaj.
Specificații produs
Descriere detaliată
Dotări Incluse
| Lemn utilizat | Pin Nordic cu creștere lentă |
|---|---|
| Pereți / configurație | Izolată. Perete dublu din Lemn masiv de 34mm + Izolație + 20mm |
| Ferestre Lemn cu sticla dubla | 4* 85 cm x 192 cm |
| Uși Lemn cu sticla dubla | 1* 161 cm x 192 cm |
| Camere / număr | 1 |
| Protecție lemn / Tratament lemn | fungicid si insecticid |
| Garanție Antiputrezire | 10 ANI |
| Acoperiş / configurație | panouri lemn pin nordic 20 mm nut si feder |
| Acoperiș / grinzi | Grinzi 130mm x 60mm lemn masiv pin nordic |
| Pardoseală / grinzi | Grinzi 50x70mm sub padoseală tratate antiumezeală prin Impregnare sub presiune in Autoclavă |
| Feronerie montaj kit | Inclus in kit |
| Manual de asamblare | Inclus in kit |
| Proiect construcție | Inclus in kit |
| Izolație | IZOLATĂ TERMIC |
Dotări Opționale (incluse la cerere)
| Pardoseală / configurație (opțional) | panouri 20 mm nut si feder lemn pin nordic |
|---|---|
| Protecție lemn / Vopsea lemn (opțional) | Vopsea ICA / Italia Alb, Gri, Maro, Natur |
| Acoperiș / invelitoare | Tabla sau Șindrilă bituminoasă |
Dimensiuni
| Dimensiuni / exterior: Lățime x Adâncime (cm) | 7 x 4 |
|---|---|
| Dimensiuni / inălțime la coamă (cm) | 250 |
| Streașină / inălțime (cm) | 236 |
| Pardoseala / suprafață (mp) | 28 |
| Placa Beton (fundație) / suprafață minimă (mp) | 30 |
| Acoperiş / Suprafață (mp) | 31 |
| Acoperiș / înclinație | 2° |
| Volum | 23mc |
| Lățime (front) m | 7 |
| Lungime (adâncime) m | 4 |
Alte specificații
| Model | PREMIUM |
|---|---|
| Tip produs/dotări | Casa Pin Nordic |
| Brand | Woodly Pin Nordic |
Căsuța de grădină din lemn izolată PREMIUM: Spațiu confortabil pentru orice nevoie
Această căsuța de grădină din lemn izolată PREMIUM oferă un spațiu generos de 25m², ideal pentru birou, atelier de creație sau a unei camere de relaxare. Ferestrele și ușile mari, aproape din podea până în tavan, asigură o conexiune excelentă cu exteriorul, oferind un mediu luminos și primitor.
Eficiență termică ridicată datorită pereților dubli izolați
Structura este realizată din pereți dubli de 34 mm, completată de izolație și o placă suplimentară de 20 mm. Această garantează o excelentă protecție împotriva variațiilor de temperatură. Acest sistem constructiv asigură un climat confortabil în orice anotimp, contribuind la reducerea costurilor energetice.
Un design contemporan care atrage privirile
Casa este echipată cu o placare verticală premium, ce adaugă un plus de rafinament și oferă un aspect modern și elegant. Designul său contemporan se integrează perfect în orice grădină sau curte, adăugând un plus de stil și funcționalitate.
Opțional: O terasă spațioasă pentru relaxare
Dacă dorești să te bucuri de un spațiu suplimentar pentru relaxare, modelul permite instalarea unei terase generoase. Aceasta este ideală pentru pauze de cafea în aer liber, citit sau pur și simplu pentru a te bucura de soare și natură.
O alegere versatilă pentru birouri de grădină PREMIUM
Datorită dimensiunilor sale generoase design inteligent și această casă oferă un spațiu ideal pentru diverse utilizări. Este perfectă pentru un birou modern, un loc de lucru linistit și confortabil sau un studio creativ. Gama PREMIUM de birouri de grădină este disponibilă în diverse dimensiuni și stiluri, adaptează nevoilor utilizatorilor moderni care apreciază stilul și funcționalitatea.
Montaj ușor, rapid și intuitiv – Căsuța de grădină din lemn izolată
Această căsuța de grădină izolată PREMIUM este proiectată pentru un montaj DIY ușor, fiind livrată sub formă de kit cu instrucțiuni detaliate. Astfel, poți avea un spațiu modern și confortabil fără eforturi mari de construcție.
Investiție durabilă pentru confort pe termen lung
Datorită materialelor de calitate și izolației eficiente, acest model de casă reprezintă o investiție excelentă pe termen lung. Indiferent dacă dorești un spațiu de lucru, relaxare sau creație, Căsuța de grădină din lemn PREMIUM este alegerea perfectă pentru confort, eficiență și stil.
Imaginile si videoclipurile au doar scop ilustrativ si pot contine diferente fata de produsul din fabrica. Produsul nu vine vopsit din fabrica.
Numai clienții autentificați, care au cumpărat acest produs, pot să scrie o recenzie.















Recenzii
Nu există recenzii până acum.