Case din Lemn. La cheie. In toată România.
Casă din lemn la cheie, ADALINE, modulară, izolată, 50mp, living, 2 dormitoare, baie, 12x4m, perete dublu de 34mm + izolație + 20mm, Pin Nordic
Casă din lemn izolat ADALINE, 50 mp, cu 3 camere, baie și izolație completă – soluția ideală pentru familii care doresc un spațiu confortabil, eficient și plin de lumină, perfect pentru locuit permanent sau ca reședință de vacanță aproape de natură.
SELECTEAZĂ O VARIANTĂ DE PERETE DISPONIBILĂ:

19.142 €TVA inclus | MONTAJ GRATUIT*
PRETUL INCLUDE: Kitul din lemn (pereti, grinzi, tavane), Usi si ferestre din lemn cu sticla dubla, Feronerie metalica, Tratament lemn, Proiect arhitectural, Izolatie vata bazaltica la modelele cu perete dublu, Montaj gratuit, Garantie pana la 10 Ani in functie de model, Revizii anuale pe perioada garantiei, TVA.
DOTARI OPTIONALE (neincluse in pret): Izolatii suplimentare pana la 200 mm grosime, Ferestre termoizolante PVC+termopan, Instalatii electrice/sanitare, Pardoseli, Tabla acoperis, Vopsea exterior/interior, Obloane, Module atasabile de terase, magazii, toaleta.
EXCLUSIV IN SARCINA BENEFICIARULUI: Fundatie/placa, Avize/autorizatii de constructie.
ESALONARE PLATI: 30% la semnare contract, 30% la finalizare fabricare, 40% la montaj.
Specificații produs
Descriere detaliată
Dotări Incluse
| Lemn utilizat | Pin Nordic cu creștere lentă |
|---|---|
| Pereți / configurație | Izolată. Perete dublu din Lemn masiv de 34mm + Izolație + 20mm |
| Ferestre Lemn cu sticla dubla | 6* 85cm x 192 cm; 1* 50 cm x 50 cm |
| Uși Lemn cu sticla dubla | 3* 161 cm x 192 cm; 3* 85 cm x 192 cm |
| Camere / număr | 4, 5 |
| Protecție lemn / Tratament lemn | fungicid si insecticid |
| Garanție Antiputrezire | 10 ANI |
| Acoperiş / configurație | panouri lemn pin nordic 20 mm nut si feder |
| Acoperiș / grinzi | Grinzi 130mm x 60mm lemn masiv pin nordic |
| Pardoseală / grinzi | Grinzi 50x70mm sub padoseală tratate antiumezeală prin Impregnare sub presiune in Autoclavă |
| Feronerie montaj kit | Inclus in kit |
| Manual de asamblare | Inclus in kit |
| Proiect construcție | Inclus in kit |
| Facilități | Baie |
| Izolație | IZOLATĂ TERMIC |
Dotări Opționale (incluse la cerere)
| Pardoseală / configurație (opțional) | panouri 20 mm nut si feder lemn pin nordic |
|---|---|
| Protecție lemn / Vopsea lemn (opțional) | Vopsea ICA / Italia Alb, Gri, Maro, Natur |
| Acoperiș / invelitoare | Tabla sau Șindrilă bituminoasă |
Dimensiuni
| Dimensiuni / exterior: Lățime x Adâncime (cm) | 12 x 4 |
|---|---|
| Dimensiuni / inălțime la coamă (cm) | 398 |
| Streașină / inălțime (cm) | 236 |
| Pardoseala / suprafață (mp) | 50 |
| Placa Beton (fundație) / suprafață minimă (mp) | 52 |
| Acoperiş / Suprafață (mp) | 66 |
| Acoperiș / înclinație | 40° |
| Volum | 23mc |
| Lățime (front) m | 12 |
| Lungime (adâncime) m | 4 |
Alte specificații
| Model | ADALINE |
|---|---|
| Tip produs/dotări | Casa Pin Nordic |
| Brand | Woodly Pin Nordic |
Casă din lemn izolată ADALINE: confort termic, compartimentare eficientă, design modern
Casă din lemn izolată ADALINE este proiectată pentru a oferi un trai confortabil în orice sezon. Izolația completă, cu material de 25 mm grosime aplicat pe podea, acoperiș și între pereții dubli, asigură un mediu interior plăcut. Aceasta oferă eficiență energetică ridicată, fie vara, fie iarna.
Spațiul este inteligent organizat pentru confort și funcționalitate. Zona de living cu bucătărie open-space devine centrul activității, ideal pentru socializare, lucru de acasă sau timp petrecut cu cei dragi. Cele două dormitoare amplasate opus oferă un plus de intimitate și flexibilitate pentru familii sau oaspeți.
Terasă mare pentru un stil de viață relaxat în aer liber
Una dintre cele mai atractive caracteristici ale casei ADALINE este terasa de 24 m², care extinde spațiul locuibil împreună cu posibilități multiple de amenajare. Este locul perfect pentru mese în aer liber, relaxare la soare sau activități recreative împreună cu familia.
Design luminos și atmosferă primitoare
Ferestrele și ușile mari, amplasate strategic, permit luminii naturale să inunde interiorul, sporind senzația de spațiu și creând o legătură armonioasă cu exteriorul. Designul elegant este completat de placarea verticală modernă, ce conferă un stil contemporan, plin de farmec.
Ideală pentru familii moderne care iubesc natura
Cu un design gândit până la ultimul detaliu, casă din lemn izolată ADALINE este ideală pentru familii mici sau mijlocii, care doresc un spațiu multifuncțional, durabil și eco-friendly. Poate deveni cu ușurință o locuință permanentă, o casă de vacanță sau un refugiu de weekend, oferind toate facilitățile necesare pentru un trai modern, conectat la natură.
Casă din lemn izolată ADALINE este o investiție inteligentă pentru cei care își doresc confort și economie pe termen lung. Datorită izolației eficiente și materialelor naturale, costurile de întreținere sunt reduse, iar eficiența energetică este ridicată în orice anotimp. Construcția ecologică din pin nordic susține un stil de viață sustenabil, sănătos și conectat la natură. Este alegerea ideală pentru familiile care caută un cămin modern, economic și prietenos cu mediul.
Imaginile si videoclipurile au doar scop ilustrativ si pot contine diferente fata de produsul din fabrica. Produsul nu vine vopsit din fabrica.
5.00/5Fotografii și recenzii clienți
- Casa de lemn izolata din Pin Nordic Adaline




Numai clienții autentificați, care au cumpărat acest produs, pot să scrie o recenzie.



















